Lieciet bērnu futbolam mieru!

13.11.2020
Pēdējās dienās dažādi "eksperti" turpina izplatīt nepamatotas baumas par to, kāda veida ierosinājumus mūsu akadēmija ir iesniegusi Daugavpils pilsētas pašvaldībai turpmākajai futbola attīstības veicināšanai! Akadēmija grib stiprināt sadarbību ar pašvaldību, jo tikai tādā veidā ir iespējams turpināt mūsu jauniešu attīstību! Tomēr ir no futbola tālu esoši cilvēki ar dažādiem apmelojumiem, izdomājumiem turpina nomelnot pilsētas futbolu, trenerus un bērnus!Lai izvairītos no jebkāda veida politiskajiem skandāliem un publiskās veļas mazgāšanas, BFC Daugavpils ir ierosinājusi pilnībā atdalīt pieaugušo futbola komandu (Virslīga) no jaunatnes futbola struktūras, vienlaikus saglabājot iespējas Daugavpils jaunatnes akadēmijai saņemt visa veida līdzfinansējumu no Latvijas Futbola federācijas un citiem sadarbības partneriem. Šī iemesla dēļ tika piedāvāts dibināt jaunu struktūru “Futbola akadēmija Daugavpils”, kuras dibinātāji būtu biedrība “Futbola centrs Daugavpils” un Daugavpils pilsētas dome. BFC Daugavpils kā dibinātājs nodrošinātu iespēju saņemt Latvijas Futbola federācijas līdzfinansējumu jaunatnes futbola attīstībai, kā arī saikni starp jaunatnes futbolu un pieaugušo futbolu, kas ir vitāli svarīgi, lai varētu iegūt akreditētas futbola akadēmijas statusu, savukārt pašvaldība no savas puses līdzfinansētu šo jauno struktūru ar IDENTISKU finansējumu kā šobrīd finansē Daugavpils Futbola skolu.

Būtiski, ka atskaites par pašvaldības dotācijām būtu identiskas šobrīd esošajām Daugavpils Futbola skolas atskaitēm, bet atskaites par Izglītības un zinātnes ministrijas piešķirto līdzfinansējumu treneru algu apmaksai neatšķirtos no esošajām atskaitēm. 2021. gada budžets Daugavpils un citām pašvaldībām būs ievērojami mazāks, tādēļ jaunas biedrības izveide tieši 2021. gadā ir būtiska, lai saglabātu kopējo finansējuma apjomu no dažādiem avotiem VISMAZ iepriekšējo gadu līmenī, jo pašvaldības dotāciju apjoms futbola skolai tiek plānots ievērojami mazāks, tāpat kā citām pašvaldības struktūrām. Nekādus papildus ieguldījumus jaunas biedrības izveide no pašvaldības vai valsts budžeta neprasa un arī neprasīs.

Ņemot vērā skaļos virsrakstus atsevišķos masu medijos, vēršam uzmanību uz galvenajiem jaunas struktūras izveides plusiem, kas lielā mērā atrisinās un izskaidros publiskajā telpā izplatītos pārmetumus:

1) “Futbola akadēmijā Daugavpils” būs divi valdes locekļi (vienu pārstāvi deleģē BFC Daugavpils, otru – Daugavpils pašvaldība), kuriem būs vienādas pārstāvības tiesības. Tas ir, BFC Daugavpils bez Daugavpils pašvaldības piekrišanas nevarēs pieņemt nevienu lēmumu. Daugavpils dome NEZAUDĒ iespējas kontrolēt finanšu izlietojumu, tieši otrādi turpmāk tieši pašvaldība varēs kontrolēt arī tā finansējuma izlietojumu, kas tiek saņemts no vecāku un LFF līdzfinansējuma.

2) Šī brīža lēmumprojektā Daugavpils pašvaldību pārstāv domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, jo tieši viņš ir atbildīgs par sporta sfēru atbilstoši Daugavpils pilsētas domes lēmumam par pienākumu sadalījumu starp priekšsēdētāja vietniekiem. Ne viņam, ne otram valdes loceklim atalgojums biedrībā NAV paredzēts. Daugavpils pašvaldība ir tiesīga JEBKURĀ laikā no savas puses dalībai “Futbola akadēmija Daugavpils” valdē izvirzīt jebkuru citu pārstāvi. Tas ir TIKAI UN VIENĪGI Daugavpils pilsētas domes lēmums, kuru nevar ietekmēt BFC Daugavpils vai kāda cita struktūra, atskaitot Daugavpils pilsētas domi.

3) Visa finansējuma plūsma būs caurspīdīga un Daugavpils pilsētas dome jebkurā laikā varēs kontrolēt un redzēt saņemtā finansējuma izlietojumu. Vairs nevarēs publiski pārmest, ka nav zināms, kur un kādā veidā tiek izlietots futbola piesaistītais finansējums, kā arī pārmest nelietderīgu saimniekošanu vai naudas nogulsnēšanos (pilsētā populārais teiciens “pobori”) kādu privātpersonu kabatās. Visas atskaites būs pārskatāmas un pieejamas jebkurā laikā.

4) Būs iespēja plašāk iesaistīties dažāda veida līdzfinansējuma programmās, tajā skaitā UEFA un Eiropas Savienības projektos.

5) Tiks uzlabota sadarbība un treneru darba kontrole, pieprasot izpildīt ne tikai IZM noteiktos rezultativitātes kritērijus, bet arī sasniegt LFF un akadēmijas noteikto prasību izpildi. Atbilstoši būs iespēja palielināt treneru atalgojumu par KVALITATĪVI veiktu darbu, kas rezultēsies arī ar jauno futbolistu sagatavotības līmeņa paaugstināšanos.

6) Viss saņemtais līdzfinansējums no dažādiem avotiem jaunatnes futbola attīstībai pa tiešo nokļūs jaunās biedrības bankas kontā. BFC Daugavpils tiks nodalīta kā biedrība, kas nodarbojas tikai ar augsto sasniegumu sportu jeb pieaugušo futbolu (Virslīga), lai izvairītos no jebkādām iespējamajām spekulācijām par jaunatnes finansējuma izlietojumu pieaugušo komandas vajadzībām.

7) GALVENAIS MĒRĶIS jaunas biedrības izveidē ir saglabāt skaidru un noteiktu piramīdu jaunatnes futbolistu pārejai no bērnu uz pieaugušo futbolu, nodrošinot bērniem STABILU, ILGTERMIŅA attīstību, kas nebūs atkarīga no politiskās vai cita veida iejaukšanās. Galvenais bija, ir un būs tikai un vienīgi jaunatnes futbola attīstībai nepieciešamās futbola vides sakārtošana un uzlabošana!

Mēs kārtējo reizi lūdzam neiesaistīt futbolu, it īpaši jauniešus politiskās spēlēs un skandālos, jo no tā visvairāk cieš mūsu futbols un jaunie futbolisti! Futbols nav politika - šeit ir jāstrādā, nevis jāstrīdās! Ļoti "skaļus" ciparus presē izplata jauniešu futbola "speciālists" Aleksandrs Jakubovskis, kurš nekad dzīvē nav bijis saistīts ar jauniešu attīstību, kuram pat nav izpratnes par to, kā strādā akadēmija. Cilvēks, kurš ir sēdējis cietumā par narkotiku izplatīšanu uzskata, ka ir viszinošākais jaunatnes futbola eksperts, lai gan lielākoties ir pazīstams ar to, ka nespēj tikt galā ar savu klubu, esot parādā praktiski visiem saviem futbolistiem un pakalpojumu nodrošinātājiem. BFC Daugavpils ir pret jebkādu publisku "veļas mazgāšanu", tomēr ir situācijas, kad iesaka citiem cilvēkiem paklusēt pirms demonstrēt savu nekompetenci! 

Mūsu akadēmija cieši sadarbojas ar futbolistu vecākiem un vienmēr cenšas paskaidrot, kādēļ tiek veiktas noteikta veida darbības. Ir apkopoti arī dažādu vecuma grupa vecāku viedokļi, kurus ir publicējis arī Daugavpils portāls grani.lv. Dodam iespēju Jums ar tiem iepazīties:

Kaspars, 2011. dzimšanas gada futbolista tēvs: "Mēs esam apmierināti ar esošās sistēmas darbu. Jau apnicis lasīt publikācijas par to, cik viss ir slikti. Tas negatīvi ietekmē trenerus un bērnus. Futbolam nav jābūt iesaistītam politiskās spēlēs. No tā visa cieš BĒRNI! Paldies dievam, ka bērni nelasa komentārus un "ekspertu" rakstus, jo tādā gadījumā viņiem vispār pazustu vēlme nodarboties ar futbolu. Lai šie eksperti labāk paskatās uz sevi, nevis māca citus! Mūsu komandā visi ir nodrošināti ar formām neatkarīgi no maksājumu apmēra."

Виталий, отец футболиста 2006 года: "Мы довольны работой академии! Не надо нас впутывать в политику! Работаем отлично, постоянно ездим на турниры, пацаны всегда покормлены, одеты. Дети в восторге от тренировок и тренеров. Не приятно читать этот бред про мифические суммы и взносы, которые якобы в нашей академии. Это все неправда. Мы прекрасно осведомлены о том , какие изменения в структуре академии планирует сделать наше руководство клуба. Мы полностью поддерживаем. Считаем , что только так можно долгосрочно работать без стресса и нервов. Просьба к нашим политикам- поддержать эти идеи, а не вмешиваться и "ставить палки нам в колёса". Дайте нам спокойно и плодотворно работать!"

Андрей, отец футболиста 2007 года : Мой сын занимается футболом уже седьмой год. Я очень рад что есть в нашем городе такой футбольный клуб где занимаются спортом сотни мальчишек.У моего сына и у нас родителей за это время появилось очень много друзей. Это одна семья! За эти семь лет я вижу как мой сын растёт в спорте и становится самостоятельным! А не шатается по дворам и не принимает какие нибудь наркотики.За это я очень благодарен всем тренерам,так как каждый тренер вложил в моего сына частичку своей души и дал очень хорошие знания футбола и также приручили ребенка к дисциплине. Я очень часто бываю на тренировках и вижу как каждый тренер выкладывается ради наших детей на все сто процентов.Я также очень благодарен нашему руководству футбола, так как они пытаются как-то приодеть,накормить и отправить как можно чаще наших детей на соревнования.Не скрываю за эти года мой ребенок объездил больше стран чем мы с женой.
Мне очень не приятно читать всю эту грязь в интернете про наш футбол, что пишут люди которые не знают правды. А самое главное что это тоже читают наши дети и постоянно переживают, что могут закрыть наш футбол.
Я очень надеюсь что в скором времени все встанет на свои места и дети и тренера смогут полностью окунуться в развитие нашего футбола и не переживать что будет завтра.

Марина , мать футболиста 2007 года : Добрый вечер! Хотела бы выразить свое возмущение по поводу дележки сфер влияния в футболе. Мы занимаемся уже не первый год, а если быть конкретней, то 7 лет, и у нас за эти годы не было ни одной конфликтной ситуации с руководством. Мы были обеспеченны всем необходимым для развития ребенка в этом виде спорта (форма, инвентарь, соревнования). То что взрослые пытаются разделить" пирог" и забрать себе побольше кусочек ,лично мне понятно. Но к большому сожалению никто не думает о детях. Я считаю, что городским чиновникам не надо вмешиваться в наш футбол. Нам и без вас хорошо живется

Виктор, отец футболиста 2004 года: Единственное, что хочется сделать в этой ситуации так это обратиться к отдельным политикам нашего города и сказать, что очень печально, что вы господа используете детей как трамплин для своей политической карьеры. Как вообще можно публиковать такое количество лживой информации и втягивать нас родителей в этот бред. Вы кому хотите, что то доказать или кого хотите обмануть? Мы же всё прекрасно знаем и какие у нас взносы и сколько собираем денег на турниры. Для чего эта ложь? И пожалуйста услышьте нас, нас всё устраивает, у нас всё хорошо и никогда не дадим своего согласия на какие либо репрессии в адрес нашего клуба в угоду политикам для которых даже дети не помеха, чтобы достигать свои цели.

Aivars, tēvs un 2005. dzimšanas gada komandas pārstāvis: "Mums ir pieejama pilnvērtīga informācija par akadēmijas darbu un attīstības plāniem. Atbalstām visas akadēmijas idejas, jo esam apmierināti gan ar treneru, gan vadības darbu. Mums ir apnicis lasīt muļķības presē, tajā skaitā par dažādiem meliem par iemaksām un citu nepārbaudītu informāciju. Negribam iesaistīties dažādās politiskajās spēlēs, ļaujiet mierīgi strādāt! Mums galvenais ir bērni un viņi ir apmierināti!" 

Татьяна, мама футболиста 2008 года: "Читая "громкие" публикации в СМИ про нашу детскую академию, хочется понять для чего пишутся такое вранье и кому это нужно? Я понимаю, что могут быть люди, которые чем-то недовольны, но практически все родители очень довольны работой тренеров и обшей футбольной структурой. Нам надоело читать придуманную правду и участвовать в каких-то политических играх. Главное, чтобы дети занимались футболом и получали от этого удовольствие. Нынешней работой мы довольны и поддерживаем новые идеи, которые могут сопутствовать дальнейшему развитию футбола!"

Каспарс, отец и представитель футболистов 2009 года: "Хотелось бы высказаться про нынешнюю ситуацию в детском футболе, про которую в последние дни так много публикаций в местных СМИ. Хватит впутывать наших детей в политические разборки , а также оперировать ложными цифрами и "фактами", которые якобы звучат от наших родителей! Не понимаю, почему так много "грязи" и негатива, так как со своей стороны вижу желание BFC Daugavpils сотрудничать с Даугавпилсской Думой для развития наших детей и детского футбола! Я доволен работой BFC Daugavpils и желанием развивать детский футбол в Даугавпилсе!"

Ольга, мама футболиста 2007 года : Очень печально и не приятно читать, что сейчас пишут про футбол. Самое ужасное, что многие , кто не связан с футболом и не зная истиной ситуации, примут всё за чистую монету и будут свято верить в написанное.
Мой сын занимается футболом уже седьмой год и за это время могу сказать только огромное спасибо руководству клуба и тренерам за наших деток, за то, что мыслимыми и не мыслимыми путями делают всё для них, организовывают турниры за границей, на которые они даже не мечтали поехать. У детей есть всё необходимое для тренировок, форма, костюмы, куртки , шапки и т.д. и за это тоже огромное спасибо руководству ! Для детей организуются лагеря, расходы на которые частично покрывает клуб. Тренера вкладывают душу в наших детей, реализовывают интересные идеи, а руководство им помогает в этом.
О каких поборах идёт речь ? Откуда люди берут суммы в 50 евро в месяц ?! Это сплошная ложь! Никаких 50 евро не платим, делаю ежемесячно добровольный взнос в 10 евро, который даже частично не покроет тех расходов , которые несёт клуб за моего ребёнка.
За все года в футболе не пропустили ни одного турнира сына и общаясь с родителями других команд могу сказать, что все в шоке, когда приезжая например на трёхдневный турнир родители других команд Латвии платят по 50-100 евро, а наши дети едут БЕСПЛАТНО !!!
Если у родителей есть какие либо недопонимания, руководство всегда находит время, чтобы встретиться, объяснить и решить какие либо вопросы. Всё прозрачно и ясно.
Мне очень не приятно читать всю эту грязь в интернете про наш футбол. А самое ужасное, что это читают и наши дети .

« atpakaļ
nākamās spēles
BFC Daugavpils himna
tabula
Vieta S U N Z GV ZV VA P
1. RFS 36 27 8 1 96 18 +78 89
2. Riga FC 36 27 7 2 89 21 +68 88
3. FK Auda 36 16 10 10 44 39 +5 58
4. Valmiera FC 36 14 11 11 47 40 +7 53
5. FK Liepāja 36 14 9 13 52 54 -2 51
6. FS Jelgava 36 10 10 16 42 57 -15 40
7. BFC Daugavpils 36 9 9 18 40 52 -12 36
8. FK Tukums-2000/TELMS 36 9 8 19 47 83 -36 35
9. FS Metta 36 8 9 19 41 63 -22 33
10. Supernova/Salaspils 36 3 5 28 25 96 -71 14
© Copyright 2016 - 2024 Futbola klubs BFC Daugavpils
Izstrādāts Esteriol studio Esteriol studio